Screenworks 408, 22 Highbury Grove N5 2ER
+447912546674
0
Office 408, Screenworks, 23 Highbury Grove, N5 2ER, London
+44 7912 546674

Araştırma ve Geliştirme

Küresel eğilimler bilgi ve yeniliğe doğru ilerliyor.
Bunun nedeni, Birleşik Krallık da dahil olmak üzere çoğu ülkenin ekonomik refahının, teknik uzmanlıkta bilim söz konusu olduğunda yenilik yapma ve genişleme yeteneklerine bağlı olmasıdır.

Birleşik Krallık hükümeti, gelecekte ekonomik büyümeyi artırmaya yönelik Araştırma ve Tasarım faaliyetlerini artırmak için bir iş inovasyon stratejisi başlattı.

Ar-Ge vergi indirimi talep ediyor musunuz?
AB tarafından finanse edilen bu strateji, inovasyonu artırmak için orta ve büyük şirketler de dahil olmak üzere KOBİ’lerin Ar-Ge’ye katılımını artırmayı amaçlamaktadır. Bu tür şirketler genellikle Ar-Ge vergi indirimi için uygundur.

Bu vergi indiriminden başarılı olan hak sahipleri, gelecekteki vergi borçlarında indirimlerin yanı sıra nakit destekli geri ödemeler alırlar. Ne yazık ki, 150.000 ila 200.000 şirketten Ar-Ge vergi indirimi için uygun. Sadece yaklaşık %10 – %13’ü gerçekten herhangi bir iddiada bulunuyor.

HMRC, şirketleri gelişmiş onay için başvurmaya teşvik eden bir plan sunarak şirketlerin bu Ar-Ge vergi indirimini talep etmelerine yardımcı olmada rol oynar.

Bu, HMRC’nin Ar-Ge faaliyetlerine dahil olduğunuzu onaylaması halinde, anlamına gelir. Ardından, kuruluşunuz, taleplerinizin önümüzdeki üç yıl boyunca sorgulanmamasını sağlayan bir ön onay sürecine alınacaktır.

Nasıl hak kazanırsınız?
Şirketiniz Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor mu? Kısaca Ar-Ge faaliyetleri, belirsizlikleri çözerek bilim veya teknolojideki bilgi veya yeteneği ilerletmeye veya iyileştirmeye çalışan faaliyetlerdir. İşiniz “bu nasıl yapılabilir?” veya “bu yapılırsa ne olur?” gibi soruları ele alıyorsa. Ar-Ge faaliyetlerinde bulunma ihtimaliniz var demektir. Kendiniz veya bir müşteri için bir ürün tasarlamaya dahilseniz ve bu ürünü nasıl yaratacağınız belirsizdir. Bu nedenle, muhtemelen Ar-Ge vergi indirimi için hak kazanırsınız.

Ar-Ge Vergi Muafiyetine Nasıl Hak Kazanılır
Son olarak, aradığınız çözüm “bu alanda yetkin bir profesyonel tarafından kolayca çıkarılabilir” değilse de hak kazanırsınız. Bu, kendine özgü doğası gereği, sadece yetkin bir profesyonele sorunun nasıl çözüleceğini soramayacağınız şeklinde yorumlanabilir. Bu durumda, HMRC’ye göre Ar-Ge vergi indirimine hak kazanırsınız.

Hak kazanırsanız yararlanmanın iki yolu vardır.

Birincisi, kar elde ediyorsunuz, bu vergi amaçlı olarak Ar-Ge harcamalarınızın %230’u kadar azaltılabilir. Bu, Ar-Ge faaliyetlerine harcadığınız her 100 £ için kurumlar vergisinde 26 £ tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. Ancak zarar ediyorsanız, bu talebinizi Ar-Ge kayıplarınızın %14,5’i anlamına gelen nakit karşılığı artırılmış Ar-Ge harcaması karşılığında değiştirebilirsiniz.

Sonunda Vergi İndirimi İçin Uygunluk
Daha önce de belirtildiği gibi, pek çok şirket Ar-Ge vergi indiriminden yararlanma hakkına sahiptir, şok olacaksınız. Ve sadece çok azı, kendileri için önemli faydaların kilidini açabilecek bu vergi indirimine hak iddia ediyor. Ar-Ge vergi kredilerinizi talep etmenize yardımcı olabiliriz. İhtiyaçlarınız hakkında danışmanlık için şimdi telefon veya e-posta ile bize ulaşın.

Uzun vadeli bir yatırım olarak bir SIPP aracılığıyla kendi mesleğiniz için bir Ticari Mülk satın almak istiyorsanız veya belki bir ticaret işletmesi satın almak veya mevcut bir mülkü yeniden ipotek etmek istiyorsanız, ekibimizdeki uzmanlarla konuşun.

Bizi Arayın