Screenworks 408, 22 Highbury Grove N5 2ER
+447912546674
0
Office 408, Screenworks, 23 Highbury Grove, N5 2ER, London
+44 7912 546674

Ev Sahipleri

Mülk kiralayan İngiltere merkezli bir ev sahibi misiniz?
Kitaplarınızın dengesinin doğru olduğundan ve başınıza bela açabilecek hiçbir şey yapmadığınızdan emin olmak için tüm muhasebe işlemlerinizi özenle ve hassasiyetle tamamlamanız önemlidir. Dahası, ev sahiplerinin mali durumları söz konusu olduğunda dikkate almaları gereken pek çok farklı faktör vardır, bu yüzden eksiksiz olmakta fayda var. Ayrıca, ev sahiplerinin yasal olarak talep edebileceği ve aşağıdakileri içeren giderler konusu da vardır:

Emlakçı ücretleri
Yasal ücretler
ipotek faizi
hizmet ücretleri
Yolculuk
Bina Sigortası
Tamir ve Bakım ve Reklam
Manes Co Muhasebe yanınızdayken, talep edebileceğiniz giderlerin tam listesinden haberdar olmanızı sağlayabilir ve bunu yapmanıza yardımcı olabiliriz. Ev sahibi görevlerinizi yerine getirirken nelerin gider olarak haklı olarak talep edilip edilemeyeceğini tam olarak anlamak iyidir. Adil bir şekilde talep edilebilecek herhangi bir harcamayı kaçırmak istemiyorsunuz, ancak haklı olarak talep edilemeyecek hiçbir şeyi de gider olarak bırakmak istemiyorsunuz.

Muhtemelen farkında olduğunuz gibi, tüm kazançlarınızı HMRC’ye beyan ettiğinizden emin olmanız da çok önemlidir. Ayrıca mülklerden para kazanmak için ne kadar para harcadığınızı da kaydetmelisiniz. Buna ek olarak, her yıl bir ev sahibi bir öz değerlendirme vergi beyannamesi sunmalıdır. İadenizi HMRC’ye göndermek için vergi yılının bitiminden sonra 31 Ocak’a kadar vaktiniz olduğunu unutmayın. Vergi beyannamesi, yıl için tüm diğer gelir kaynaklarınızı göstermelidir ve bu kural, daha önce vergilendirilmiş olsanız bile geçerlidir. Vergi beyannamelerinizin her zaman doğru ve zamanında olduğundan emin olmanıza yardımcı olabiliriz.

Diğer iş alanları gibi, ev sahipleri de muhasebe ihtiyaçları konusunda onlara yardımcı olacak bir dizi yazılım seçeneğine sahiptir. Bazıları daha sonra tamamlanmış sayfaları HMRC’ye gönderebilen yazılımı kullanmayı tercih edebilir, diğerleri verileri alıp doğrudan gönderen çevrimiçi seçenekleri tercih edebilir, diğerleri yine de daha doğrudan bir şekilde gönderebilen akıllı bir uygulamayı tercih edecektir.

Buna ek olarak, ev sahiplerinin kendileri için özel olarak oluşturulmuş paket seçenekleri bile vardır. Bazı muhasebe firmaları bu seçenekleri sunabilecektir. Keşfetmek için farklı bir yol, eğer varsa, belirli ev sahibinizin organizasyonudur, çünkü genellikle üyeliğin bir parçası olarak da olsa bazen ücretsiz yazılım programları sunarlar. Ancak, genellikle yalnızca üç kiracıya kadar olan ev sahipleri için uygun olacağından, sınırlamalarını kontrol edin.

Bir muhasebe hizmeti seçerken aranacak birkaç önemli şey, basit ve anlaşılır bir muhasebe süreci olan, Entegre günlük görev hatırlatıcıları ve tek dokunuşla portföy raporları sunan ve ayrıca her mülk ayrıntısı için bol miktarda depolama alanı sunan birini bulmayı içerir. ve son olarak vergi, öz sermaye ve nakit akışı raporları.

Size sunabileceğimiz ideal bir seçenek, sahip olduğunuz kiracı ve mülk sayısı ne olursa olsun tüm ev sahiplerine yardımcı olmak için tam donanımlı olan şirketimiz Manes Co Muhasebedir. Sizi bir ev sahibi olarak hayatınızı kolaylaştıracak doğru yöne yönlendirebiliriz! İhtiyacınız olanı göndermenizi sağlayarak daha sonra herhangi bir cezadan kaçınmanıza yardımcı oluyoruz. Ve unutmayın, ister deneyimli bir ev sahibi olun, ister yeni bir ev sahibi olun, Manes Co Accountancy size çok çeşitli ısmarlama çözümler sunabilir.

Bizi Arayın